Genital Beyazlatma

Genital Beyazlatma

Genital beyazlatma, bikini bölgesi ve çevresindeki cildin rengini açmak için topikal kremler, peelingler veya lazer içerikli tedavileri içeren bir uygulamadır. Her ne kadar genital beyazlatma olarak adlandırılsa da, vajinanın iç bölgesi bu prosedürün dışında kalır.

Genital bölge renk açma ile ilgili işlemler, son yıllarda hastalar tarafından oldukça rağbet gören tedavilerdir. Halk arasında “genital bölge beyazlatma”, “vajina beyazlatma”, “bikini bölgesi renk açıcı işlemler”, “vulva beyazlatma” olarak da bilinen genital bölgenin renk açıcı işlemleri farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Üstteki koyu derinin yerini alttaki yeni, açık renk deri alarak renk açılır. Yöntemin başarısı kişisel özelliklere göre de değişmektedir. 

Genital bölge beyazlatma tedavi yöntemlerinin bazıları:

  • TCA (Trikloroasetik Asid) solüsyonu,
  •  Kimyasal Ajanlar,
  • Hazır solüsyonlar, Peeling
  • Enjekte edilen mezoterapi ürünleri,
  • Dermabrazyon ve Mikrodermabrazyon yöntemleri, Lazer
  • Genital PRP .

Genital Bölge Beyazlatma İşlemi Ağrılı mıdır?

 İşlem son derece rahat tolere edilebilmektedir.Genelde ağrı duyulmaz. Ağrı eşiği düşük hastalarda ise, genital bölge beyazlatma tedavileri öncesinde lokal anestezik kremler sürülebilmektedir.

Renk Açma İşlemi Kalıcı mıdır?

Renk koyulaşmasına neden olabilecek sebepler devam ettiği sürece zamanla koyulaşma yeniden ortaya çıkabilecektir. Dileyen hastalarda, 1-2 yılda bir işlemin tekrar edilmesinde herhangi bir zarar yoktur.