Genital Dolgu

Genital Dolgu

Cerrahi işlemler dışında yapılan dolgular ile genital bölgede dolgunluk sağlanması, cinsel hazzın artırılması, küçük şekil bozuklukların düzeltilmesi amaçlanır.

Dış dudak dolgusu ile dış dudak sarkması ve doku kaybının azaltılması sağlanarak daha estetik bir görünüm hedeflenir. Vajinal Dolgu ile de cinsellikte uyarılmanın artışı ve kuruluğun giderilmesi, vajinanın sıkılaşması hedeflenir.

Dış dudak dolgusu çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. Bu yöntemler hastanın dokusuna, yaşına, kilosuna, ya da dudaklar arasında asimetri olup olmamasına, yani kişinin ihtiyacına göre karar verilerek seçilir.

Genital dudak dolgusu uygulaması öncesi, hekim tarafından hastanın detaylı değerlendirmesi yapılır ve Genital dudak dolgusu kadının ihtiyacına, beklentisine uygun işleme karar verilir ve planlanır.

Genital Dolgular Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölge dolgusu sonrası hasta 1-2 gün istirahat etmelidir. Uygulamaya bağlı kanama, hematom riski oldukça az olmakla birlikte oluşan hematom genellikle kendiliğinden iyileşir. Soğuk uygulama yapılabilir.
İşlemden sonra 10-15 gün ilişkiye girilmemeli 1 ay boyunca hamam, sauna kullanılmamalıdır. Ağır spor egzersizler, bisiklete binme yine 1 ay kadar yapılmamalıdır.