Genital Estetik İşlemleri

Genital Estetik İşlemleri

Genital Estetik ; Günümüzde insanlar, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekte ve her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri işlemlerden kaçınmamaktadırlar. Genital estetik işlemleri cerrahi olarak ya da dolgu, Prp ile şikayete, hastanın beklentisine göre yapılabilmektedir.

Genital estetik işlemleri, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu, sarkıklıkları düzeltmede, bollaşma hissi varlığı ve dış görünümü beğenmeme durumunda yapılan operasyondur. Estetik operasyonlar genellikle dış görünüm için yapılsa da, günümüzde vajinal estetik yaptıranların sayısında artış olmuştur. Cinsel hazzı arttırmak için yapılan operasyon, kişilerin kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmesine neden olur. Kadınların kendilerini güzel ve çekici hissetmek istemesi, tabuların baskısından kurtulma isteği onların bu tür operasyonlara yönelmesine sebep olmuştur.

Cerrahi işlemler dışında ise dolgular ile genital bölgede dolgunluk sağlanması, cinsel hazzın artırılması, küçük şekil bozuklukların düzeltilmesi amaçlanır. Prp ile sıkılaşma, genital gençleşme, vajinal kuruluğun azalması, cinsel uyarılmanın artması ve sık enfeksiyonların azaltılması hedeflenir.

Genital Estetik Operasyonları ise:

Labiaplasti, Kliteroplasti, Vajinoplasti, Hymenoplasti (kızlık zarı dikimi) şeklinde sıralanabilir.