Genital Prp

Genital Prp

Genital PRP, genital bölgeyi gençleştirir, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik sorunlarını çözer, hafif düzeyde idrar kaçırmada etkilidir, genital bölgedeki rengi açar, bu bölgedeki kırışıklıkları giderir, sıkılaşma sağlar. Vajinal kuruluk, doğum kesisinin düzeltimesinde de kullanılır.

Ameliyatsız genital estetik uygulamaları içinde yer alan genital PRP, genital bölge gençleştirmeye, bu bölgedeki fonksiyonları ve görünümü iyileştirmeye yarayan bir yöntemdir. Genital PRP, kök hücrelerin çoğalmasını ve “daha ​​genç” doku büyümesini sağlayan, vajina ve klitorisin üst duvarına Trombositten Zengin Plazma (PRP) enjeksiyonunu içeren bir uygulamadır. Genital PRP sayesinde kolajen ve elastin üretimi olur böylece dokular gençleşir; bu sayede de cinsel ilişki sırasında kolay uyarılmayı sağlar. Genital PRP sayesinde Dış genital bölgede dolgunluk oluşur, hafif düzeydeki idrar kaçırma sorunu tedavi edilir, klitoristeki hassasiyet artar, orgazm olamama sorunu çözümlenebilir, vulva derisi sıkılaşır, dış genital bölgenin rengi açılır.

PRP; (Platelet rich plasma) kişiden bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile trombositten zengin kısmının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Hastanın vücudundan alınan kana santrifüj uygulanır, böylece trombosit zengini plazma (PRP) elde edilir.  PRP, vücutta iyileşmeyi sağlayan doğal ve etkili bir yoldur. Lokalize bir etkiye sahiptir, yani yaralanmış veya kronik ağrı yaşayan bölgeye verilmesi gerekir. PRP tedavisi yaptıranlar çok daha hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girer. Üstelik bu, tamamen doğal ve güvenli bir şekilde gerçekleşir. 

PRP faydaları sayesinde her yıl daha çok insanın tercih ettiği bir işlemdir. Onu bu kadar etkili kılan temel bileşen trombositlerdir. Trombositler vücudunuzda birkaç önemli rol oynar. En önemlisi, yaralanmada kanamayı durdurur ve bir yaralanma bölgesinden eski, hasarlı hücreleri çıkarırken yeni hücrelerin büyümesini sağlamalarıdır. PRP, vücudunuzun iyileşme süreçlerini kontrol etmemizi, hızlandırmamızı ve daha hızlı iyileşmeyi sağlar.

PRP için doktorunuz kolunuzdaki bir damardan az miktarda kan alacaktır. Daha sonra santrifüj işlemine geçilir. İşlem trombosit konsantrasyonu hedef miktara ulaşıncaya kadar tekrar edilir. Tüm üretim süreci yaklaşık 15 dakika sürer. Bu tamamlandıktan sonra, PRP bir şırıngaya çekilir ve bölge enjeksiyon için hazırlanır. Problemin niteliğine bağlı olarak küçük enjeksiyonlarla birkaç bölgeye PRP uygulaması yapılabilir. Daha derin enjeksiyonlar için, işlemi daha rahat hale getirmek için önce anestezi yapılabilir. 

Kişinin kendi kanından elde edilen PRP, cilt altına küçük miktarlarda enjekte edilerek uygulanır. Böylece, miktarı kan dolaşımıyla taşınabilecek miktardan çok daha fazla olan trombositler onarılması gereken bölgeye ulaştırılarak hızlı bir yenilenme sağlanır. PRP uygulaması ile uygulama yapılan yerdeki kolajen yapısı güçlendirilir. Genetik, çevresel, yaşa bağlı, strese dayalı, alkol ve sigaraya bağlı faktörler metabolizmayı olumsuz etkiler ve hücre yenilenmesini yavaşlatır. PRP, uygulandığı dokuda üretimin artmasına ve rejenerasyon etkisine neden olur. Trombositlerinin onarıcı etkileri vardır. PRP tedavisinin temel olarak amacı yenilenmedir. Böylece daha sıkı ve parlak bir cilt, azalmış sarkma, azalmış kırışıklıklar, daha açık cilt lekeleri ve azalmış izler gözlemlenir.

PRP Tedavisi Güvenli midir?

PRP tedavisi, güvenli bir müdahale şeklidir. Etken maddesi kendi vücudunuzdan gelir. Bağışlanan kan ürünlerinin alımıyla ilgili riskler söz konusu değildir. Bazı sorunlar için PRP, ameliyat komplikasyonları olmadan iyileşme süresini kısaltır. Hepsinden iyisi, kronik ağrı için harika bir tedavidir. İlaç yan etkilerine kıyasla PRP doğaldır ve vücudunuzu iyileştirmek için destekler. Deneyimli bir uzman tarafından gerekli hijyen şartlarına uygun olarak uygulanan PRP uygulaması yan etkiye neden olmaz. PRP kişinin kendi kanınızdan elde edildiğinden riski az bir işlemdir. PRP uygulaması sonrası hafif derecede kızarıklıklar kısa süreli gözlenebilir. Hamile kadınlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, enfeksiyonu olanlara, kanser veya kan hastalığı öyküsü olanlara PRP önerilmez.