Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi yöntemiyle hedeflenen dokuya direk olarak ulaşabiliriz. Hastanın ihtiyacına göre uygulanan maddeler, sistemik olarak emilmediği ve sadece enjekte edildiği deri bölgesinde kaldığı için yan etki riski azdır. 

Mikro enjeksiyon yardımıyla aktif bileşenlerin cildin orta tabakasına uygulanması ve hücrelerin kendini yenilemesini sağlayarak pürüzsüz, dolgun, sıkılaşmış bir cilt görünümü sağlayan hızlı ve etkili bir medikal işlemdir. Mezoterapi fiyatları uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte düşük maliyetlerle kalıcı ve tatmin edici sonuçlar elde edebileceğiniz bir tedavi yöntemidir. İhtiyaç duyulan bölgeye göre uygulama alanı çok geniş, tamamlayıcı bir medikal tedavi yöntemi olmakta, mikro iğneler ile yapılabilmektedir.

İlk olarak 1958 yılında Fransız doktor Michel Pastor tarafından uygulanan yöntem, o günden beri gelişerek günümüzde mükemmel bir forma kavuştu. Böylece artık dünya çapında kendini kanıtlamış ve çeşitli sorunların tedavisinde kullanılan bir yöntem olmuştur. Bu işlemde kişiye özel olarak hazırlanan solüsyonlar doğrudan cildin orta tabakasına uygulanarak, harici kullanılan krem, serum veya ağız yolu ile alınan takviyelerden çok daha etkili ve hızlı bir sonuç elde edilir.