Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi yöntemiyle hedeflenen dokuya direk olarak ulaşılır. Hastanın ihtiyacına göre uygulanan maddeler, sistemik olarak emilmediği ve sadece enjekte edildiği deri bölgesinde kaldığı için yan etki görülmeksizin istenilen dozlarda uygulama imkanı sağlar. Vücuttaki tüm derinin gençleşmesi, sıkılaşması ve aydınlanmasına yardımcı olduğundan genital bölgede de kullanılır. Kadının şikayetine göre uygun solüsyonlar genital bölgeye uygulanır. 

Mikro enjeksiyon yardımıyla aktif bileşenlerin cildin orta tabakasına uygulanması ve hücrelerin kendini yenilemesini sağlayarak pürüzsüz, dolgun, sıkılaşmış bir cilt görünümü sağlayan hızlı ve etkili bir medikal işlemdir. Mezoterapi fiyatları uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte düşük maliyetlerle kalıcı ve tatmin edici sonuçlar elde edebileceğiniz bir tedavi yöntemidir. İhtiyaç duyulan bölgeye göre uygulama alanı çok geniş, tamamlayıcı bir medikal tedavi yöntemi olmaktadır.

Mezoterapi uygulamaları ile genital bölgenin toparlanması, gençleşmesi, kayganlığın artarak kuruluğun önlenmesi, çeşitli sinirsel uyarıları sağlayarak cinsel hazzın artışı, orgazm olabilmeyi sağlar. Orgazm olma, çok farklı nedenlerden etkileneceğinden bu yöntem ilişkisel ve pikolojik bir problem olmadığında daha çok işe yaramaktadır.

İlk olarak 1958 yılında Fransız doktor Michel Pastor tarafından uygulanan yöntem, o günden beri gelişerek günümüzde mükemmel bir forma kavuştu. Böylece mezoterapi, artık dünya çapında kendini kanıtlamış ve çeşitli sorunların tedavisinde kullanılan bir yöntem olmuştur. Bu işlemde kişiye özel olarak hazırlanan solüsyonlar doğrudan cildin orta tabakasına uygulanarak, harici kullanılan krem, serum veya ağız yolu ile alınan takviyelerden çok daha etkili ve hızlı bir sonuç elde edilmektedir.