Orgazm Aşısı

Orgazm Aşısı

Bilineceği üzere her kadın cinsel uyarımı sağlayan G noktasına sahiptir ve bazı durumlarda genetik faktörlerin etkisiyle G noktasında lokasyon farklılıkları bulunabilmektedir. Aslında bir noktadan ziyade uyarılabilme özelliği olan sinir dokusundan yoğun olan bir bölgedir. Bu nedenle penisin G noktasını uyarabilmesi adına doğru bir noktaya temas etmesi gerekmektedir ve G noktasının yeterli uyarılamadığı durumlarda bazı sorunların ortaya çıkabilmesine sebep olabilmektedir. Vajinal orgazm olamamak kadının cinsel beklentisini  azaltmakta, cinselliğe bakışı bozulmaktadır.

Günümüzde kadınların büyük oranda vajinal orgazm olma konusunda bazı sorunlara sahip olduğu bilinmektedir. Özellikle dışsal faktörler aracılığıyla oluşan baskılar sonucunda kadınların büyük bir çoğunluğu gerçek bir cinsel haz deneyimleyememektedir. Bu kapsamda Orgazm Aşısı, kadınların yüksek düzeyde cinsel deneyim hissedebilmesi ve vajinal uyarımın gerçekleşebilmesi adına günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Orgazm aşısı, daha önce  daha önce orgazm olup zamanla uyarılması azalan, orgazm olmayan kadınlarda çok başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak bazen cinsel terapi ile beraber yapmak gerekebilir. Hiç orgazmı bilmeyen bir kadına ise önce terapi ile başlamak daha iyi olacaktır.

Orgazm aşısı hyaluronik asit dolguları ve Prp ile yapılabilir. Amaç uyarılabilmeyi artırmaktır. Klitoris, vajen girişi, G noktası bölgeleri gibi sinir ağı yönünden zengin bölgelere dolgu ya da Prp uygulanarak, o bölgelerin dolgunlaşması, gençleşmesi, uyarılma kapasitesinin artırılması sağlanır. Orgazm aşısının süresi 9 ay ile 1 yıl gibi bir süreyi kapsasa da süre kişiden kişiye uzayabilir.